איך להכין עציצי בטון לבד בבית | diy עציצי מלט | How To Make Cement Plants

by - 05:35

ברוכים השבים לבלוג שלי!
עציצי המלט הם כבר פריט עיצובי נפוץ לבית ולגינה, ניתן למצוא אותם בגדלים ובצורות שונות,
בחנויות ובמשתלות.
הפוסט הפעם יסביר לכם איך להכין עציצי מלט כאלה לבד בבית, חוויה של יצירה וחסכון של כסף!

אז כדי להתחיל ב-diy אנחנו צריכים תבנית כלשהי שאליה ניצוק את המלט הרטוב שלנו, אפשרות אחת היא להשתמש בתבנית מוכנה כמו תחתית של בקבוק, ואפשרות נוספת היא ליצור תבנית משלנו.

הנה תבנית משולשת שאני יצרתי לבד, אותה נעתיק לקרטון, כדי שתהיה לנו תבנית חזקה:לאחר שהעתקתי את התבנית לקרטון, חתכתי את המסגרת שלה בזהירות, בעזרת סכין יפני, ועל הקווים שבמרכז עברתי עם החלק האחורי של הסכין בעדינות, כדי להקל  עליי בקיפול.
לאחר שנקפל את התבנית, נדביק עם סרט דביק את כל החיבורים טוב טוב, כדי שבסוף נוכל ליצוק לתוכה את המלט שלנו.כך נראות התבניות המוכנות שלנו, שיצרנו לבד מקרטון. למי שלא רוצה להסתבך ומעדיף להשתמש בתבנית מוכנה, אפשר לקחת בקבוק פלסטיק או קרטון חלב (לא מומלץ להשתמש בקופסאות מתכת כמו קופסת שימורים) ולתוכנה ליצוק את המלט שלנו, אני השתמשתי בבקבוק של פרימור, שגזרתי לו את החלק העליון.


לכל אחת מהשבלונות שלנו נצטרך למצוא עוד כלי שנוכל להכניס לתוכו, בעצם יצור לנו חור שאליו נוכל להכניס את האדמה והעציץ שלנו, מה שאומר שבעצם אנחנו ניצוק את המלט רק בחלל שבין הכלי הגדול לכלי הקטן.

ועכשיו עוברים להכנת המלט:


היחס להכנת המלט הוא: על כל 3 כוסות מלט, כוס אחת של מים.
את המים והמלט צריך לערבב טוב טוב עד לקבלת מרקם אחיד שנראה קצת כמו חמאת בוטנים, מי מכם שרוצה לחזק את המלט שלו יכול להוסיף מעט חול.

אחרי שהמלט מעורבב טוב, אני מעבירה אותו לתבניות שלי, חשוב לא למלא את המלט עד סוף את התבנית- כי הולך להיכנס לשם עוד חפץ שיעלה את המפלס.


לאחר מכן נקבע בעזרת סרט דביק את הכלי הפנימי, כדי שלא יצוף לנו מעלה, וניתן לתבניות שלנו להתייבש במשך 24 שעות.


לאחר 24 שעות של ייבוש, הסירו את הסרט הדביק, משכו בזהירות את החלק הפנימי (אפשר להיעזר בפלייר), ופתחו / גזרו את מסגרת השבלונה.

לאחר שהפרדנו את המלט מהתבנית, ניקח נייר זכוכית ונשייף קלות את הבטון, כדי לתת לו טקסטוקה אחידה, בלי חלקים מבצבצים או שורטים.

ואז עוברים לחלק הכיפי- שלב הקישוט! את העציץ המלבני בחרתי לצבוע בשחור, נעזרתי במסקיינטייפ כדי ליצור צורה גאומטרית של משלוש, את העציץ הקטן צבעתי בשחור וזהבלאחר שהצבע התייבש הגיע הזמן להכניס את האדמה שלנו לתוך העציצים וכמובן להכניס פנימה את העציץ עצמו.
טיפ חשוב- למי שיש מקדחה ויכול לעשות חור בתחתית העציץ עדי שמים יוכלו לטפטף זה מומלץ מאוד.


וזהו.. העציצי בטון שהכנו לבד בבית מוכנים!! עבודה פשוט וקלה והתוצאה פשוט מהממת!! רוצים לראות את כל התהליך בסרטון עם הסבר מפורט?
לחצו כאן וצפו בסרטון המלא שנמצא בערוץ היוטיוב שלי!

מקווה שאהבתם,
ניפגש בפוסט הבא.
נוי

You May Also Like

0 comments